فیزیوتراپی مچ دست در منزل
فیزیوتراپی دست در منزل چیست؟
فوریه 25, 2020
قیمت فیزیوتراپی در منزل
آوریل 4, 2020
Show all

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

فیزیوتراپی در منزل شمال تهران

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران ، فیزیوتراپی (PT) نوعی روش درمانی قدیمی است که در بازگردان مجدد حرکت، قدرت بدنی و عملکرد در افراد مبتلا به نوعی آسیب، بیماری یا ناتوانی تخصص دارد.

PT، همچنین به عنوان فیزیوتراپی یا کینزیوتراپی شناخته می شود که یک حرفه مراقبت بهداشتی است که توسط فیزیوتراپیست­ها انجام می­شود. این حرفه از هزاران سال وجود دارد و در حال حاضر سومین حرفه مراقبت بهداشتی در جهان است.

تاریخچه اولیه فیزیوتراپی

براساس سوابق خاص (تصاویر و نوشتاری) که توسط مورخان کشف شده است، از هزاران سال قبل در کشورهایی مانند هند، چین و یونان از روش­های درمانی مانند هیدروتراپی، پیام­های درمانی و تمرین استفاده می­شد.

در حدود 1000 سال قبل از میلاد، مردم چین برای اصلاح موقعیت بدن و بهبود تنفس، تمریناتی را انجام می دادند یعنی Cong Fu. سرخپوستان همچنین به انجام برخی از تمرینات و پیام­های معالجه آرتروز معروف بودند.

در حدود 500 سال قبل از میلاد مسیح، در یونان باستان، هیرودیک، یک پزشک یونانی، درباره تمریناتی که به نام Ars Gymnastica یا The Art of Gymnastics شناخته شده است توضیح داد که شامل کشتی، پیاده روی و وزنه­برداری برای بهبود شرایط خاص است.

در 460 سال قبل از میلاد، بقراط، پزشك یونان باستان كه پدر پزشك معروف بود، بر انجام تمرینات برای بهبود قدرت بدنی تأكید كرد. در همان سال، در یونان، هکتور از هیدروتراپی (به معنای آب درمانی) استفاده کرد. علاوه بر این، ارسطو همچنین توصیه کرده است که پیام­رسانی با روغن می­تواند خستگی را تسکین دهد.

در حدود 180 سال قبل از میلاد مسیح، رومی­ها برای بهبود قدرت بدنی نوعی تمرین را انجام دادند که به عنوان ژیمناستیک شناخته می­شود. بعدها، در قرن دوم، گالن، یک پزشک مشهور، در مورد انجام تمرینات مدرن برای بهبود قدرت کلی بدن آموزش داد.

تاریخچه فیزیوتراپی (1500 تا 1900)

از 1500 تا 1700، PT با تبلیغ تمرینات معرفی شد و کتابهای مختلفی نیز به رشته تحریر در آمد. نمونه ای از این دست Libro del Excerciso است که توسط Jaen نوشته شده و در اسپانیا منتشر شده است.

در سال 1723، نیکلاس اندری که استاد دانشکده پزشکی پاریس بود، این واقعیت را تأیید کرد که ورزش کردن می­تواند به ساختن عضلات، به ویژه در بازوها و پاها کمک کند.

در سال 1813 ، Per Henrik Ling، شاعر سوئدی، PT واقعی را به جهان معرفی کرد. او با معرفی تمرین­هایی که به تمرینات سوئدی معروف است، منطقه PT را متحول کرد و کارهای او به عنوان جنبش سوئدی معروف شد.

بعداً، آن را به آمریکا و اروپا گسترش داد. لینگ تکنیک­های خاصی را معرفی کرد که از هنرهای رزمی چینی، معروف به تونس استفاده شده است . بعداً این روشها به عنوان ماساژ سوئدی معروف شدند. در سال 1860، جورج اچ تیلور این تکنیک­های ماساژ را در آمریکا معرفی کرد.

روش های لینگ برای درمان شرایط جسمی مختلف بسیار مؤثر بودند. اما، این روش­ها، نیاز به وسایلی داشت. برای رفع این مسئله، در سال 1864، گوستاو زندر، پزشک سوئدی، ماشین­های ورزشی را برای کمک به بیماران در انجام تمرینات اختراع کرد. در سال 1894، گروهی از چهار پرستار در انگلیس، انجمن فیزیوتراپی Charted را تشکیل دادند.

 

 

تاریخچه فیزیوتراپی (1900 تا 2000)

در سال 1913 ، “دانشکده فیزیوتراپی” در دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند تأسیس شد و در طی سال 1914، کالج رید در پورتلند در ایالات متحده آمریکا تاسیس شد.

در طول جنگ جهانی اول در سال 1917، آمریکایی­ها از ماشین آلات Zander و جنبش سوئدی لینگ برای معالجه سربازان زخمی استفاده کردند. در آن زمان، PT به عنوان “مکانیوتراپی” شناخته می­شد و از ماشینهای Zander در اتاق­های تخصصی استفاده می­شد.

در سال 1920، شیوع فلج اطفال منجر به نیاز بیشتر به بداهه­سازی تکنیک­های موجود در PT شد.

در سال 1921، پیشرفت قابل توجهی در PT برقرار شد. یک مقاله تحقیقاتی در مورد درمان در بررسی PT منتشر شد. در همین زمان، مری مک میلان، همچنین به عنوان “مادر فیزیوتراپی” شناخته می­شود، با ایجاد “انجمن فیزیوتراپی زنان آمریکایی”، که در حال حاضر با عنوان “انجمن فیزیوتراپی آمریکا” (APTA) شناخته می­شود، منطقه PT را متحول کرد. وی همچنین در «خدمات کمکی بازسازی» نقش بسزایی داشته است.

در طول جنگ جهانی دوم (1935-1935)، درمانگاه های ویژه PT برای معالجه سربازان مجروح تأسیس شد. از این رو، تنها در این زمان، اهمیت PT به عنوان یک روش درمان تخصصی برجسته شد.

در اوایل سال 1950، PT فقط در بیمارستان­ها انجام می­شد. با این حال، تنها در اواخر سال 1950 بود که PT در خارج از بیمارستان­ها تحت عمل قرار گرفت. تا سال 1974، APTA یک بخش تخصصی به نام بخش ارتوپدی را برای درمانگرانی که در ارتوپدی PT تخصص داشتند تأسیس کرد.

 

فیزیوتراپی در منزل

 

در سال 1980، به دلیل ظهور رایانه­ها در صنعت مراقبت­های بهداشتی، دستگاه­هایی مانند محرک­های برقی برای انجام PT معرفی شدند. در طی دو دهه گذشته، پیشرفت­های نمایی در زمینه PT و تکنیک­های تخصصی و ورزش درمانی (توصیه شده توسط APTA) باعث تحول در حوزه PT شده است.

در طول تاریخ، فیزیوتراپی محبوبیت و پذیرش خود را افزایش داده است. این یک رشته تخصصی است که به بیماران بی­شماری در بهبود شرایط جسمی مختلف کمک می­کند.

درد مزمن یکی از پنج استرالیایی را درگیر می­کند و برای افراد بالای 65 سال به یک در سه می­رسد. تأثیر آن بر افراد، خانواده­ها و جامعه گسترده­تر قابل تخمین نیست. در طول هفته ملی درد (22-28 ژوئیه)، انجمن فیزیوتراپی استرالیا (APA) از دولت فدرال می­خواهد تا درمان­هایی مانند فیزیوتراپی را که از نیازهای پیچیده مراقبت­های چند­رشته­ای است پشتیبانی کنند.

فیزیوتراپی مدرن

اعتقاد بر این است که پزشکانی مانند بقراط و بعداً گالن، اولین تمرین­کنندگان فیزیوتراپی، دفاع از ماساژ، تکنیک­های دستی درمانی و هیدروتراپی برای درمان افراد در سال 460 قبل از میلاد بودند. پس از پیشرفت ارتوپدی در قرن هجدهم، دستگاه­هایی مانند Gymnasticon برای ورزش نقرس و بیماری­های مشابه با ورزش منظم مفاصل ساخته شدند.

فیزیوتراپی مدرن که در مقیاس جهانی تأثیر داشته است، در اواخر قرن نوزدهم به وجود آمد و این امر باعث پیشرفت سریع در فیزیوتراپی شد. به زودی درمان کودکان معلول آغاز شد و زنان آموزش­دیده در تربیت­بدنی و تمرین­های درمانی، برای این کار استخدام شدند.

 

 

درد مزمن

فیزیوتراپی به افراد مبتلا به درد طولانی مدت (مزمن) کمک می کند، مهارت­های لازم برای مدیریت شرایط خود را افزایش دهند، فعالیت خود را افزایش داده و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشند.

درد مزمن معمولاً به عنوان دردی توصیف می­شود که در آن صدمات بیشتر از زمانی است که بافت­ها برای بهبودی انجام می­دهند. بیشتر آسیب­های بافت نرم، ظرف چند هفته بهبود می-یابد، اگرچه برخی از آنها ممکن است چندین ماه طول بکشد تا به طور کامل بهبود یابد.

اگر درد بیشتر از 3-6 ماه ادامه یابد، معمولاً توسط متخصصان درد به عنوان “درد مزمن” توصیف می­شود. بین درد مزمن، مداوم و درد حاد تفاوت­هایی وجود دارد.

درد حاد

 دردهای کوتاه مدت به عنوان زنگ خطر عمل می­کنند و به ما می­گویند که چیزی اشتباه نیست. در حالی که اکثر دردهای جزئی به راحتی درمان می­شوند و به سرعت فراموش می­شوند. برخی دردها نشانه خوبی هستند و کمک می کنند تا مشکل جدی­تر نشود. به عنوان مثال، درد پای شکسته مفید است زیرا باعث می­شود تا زمانی که بهبود یابد، پا را استراحت دهیم.

درد مزمن و فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

درد مزمن سومین بار اقتصادی پرهزینه استرالیا و علت اصلی بازنشستگی زودرس و غیبت کار است که هزینه آن بیش از 73 میلیارد دلار در سال است. سطح پریشانی روانشناختی برای افراد مبتلا به درد مزمن شش برابر بیشتر است، در حالی که 40٪ از مبتلایان علائم اضطراب و یا افسردگی را گزارش میکنند.

بسیاری از استرالیایی­ها که مبتلا به درد مزمن هستند، قادر به دسترسی به بهترین روش­های درمانی برای کنترل درد نیستند. این شکاف در مراقبت­های بهداشتی اغلب به کاهش بیشتر سلامت افراد مبتلا منجر می­شود؛ زیرا خدمات در بازه­های زمانی بالینی مناسب ارئه نمی­شوند و منجر به سلامت جسمی و روانی قابل توجه، استرس خانواده و خطر بیکاری می­شوند.

افزایش ناتوانی در بسیاری از مبتلایان به درد مزمن به این دلیل است که آنان دسترسی به بهترین درمانها در هنگام نیاز نیستند. فیزیوتراپیست­ها باید بخشی از هر تیم درمانی باشد که درد مزمن را درمان می کنند.

 

درد مزمن و فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

 

حفظ حرکت بهترین کاری است که افراد مبتلا به درد مزمن می­توانند انجام دهند. فیزیوتراپیست­ها برای آموزش بیماران و راهنمایی آنها از طریق برنامه ورزشی تحت نظارت، قدم زدن و ارائه برنامه متناسب با نیازهای فردی، از تخصص بالینی برخوردار هستند.

نکته مهم این که، فیزیوتراپیست­ها می­توانند آموزش و اطمینان خاطر را به بیمارانی که از ترس اینکه درد آنها افزایش پیدا کند، ورش نمی کنند، ارائه دهند. ما بسیاری از بیماران را می بینیم که با ترس بسیار زیاد از درد به کلینیک­ها مراجعه می­کنند و در نتیجه تمایل دارند از هر نوع حرکت یا ورزش خودداری کنند. حرکت به بدن کمک می­کند تا سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشد و تقویت کند. اجتناب از فعالیت­های سالم اغلب منجر به افزایش ناتوانی و از بین رفتن بیشتر بهزیستی می­شود.

تاثیرات درد مزمن

 پیام­های درد مرتبط با شرایط طولانی مدت مانند کمردرد یا ورم مفاصل مفید نیستند و می­توانند آزاردهنده و گاهی ویران کننده باشند. با گذشت زمان، این درد ممکن است بر نحوه عملکرد ما تأثیر بگذارد، از جمله توانایی ما در کار و الگوهای خواب ما. همچنین می­تواند بر خانواده و دوستان ما تأثیر منفی بگذارد.

دلایل درد مزمن همیشه واضح نیست، اما در برخی شرایط به نظر می­رسد که این درد ناشی از سیگنال­های درد، از طریق فیبرهای عصبی اشتباه گرفته می­شود. سپس مغز قادر به درک صحیح سیگنال­ها نیست. درد مزمن می­تواند بر هر بخشی از بدن و افراد در هر سنی از جمله کودکان تأثیر بگذارد.

شبکه عصبی مرتبط با درد مزمن نیز با قسمتی از مغز که درگیر احساسات است، مرتبط است. بنابراین، درد می­تواند بر احساسات ما تأثیر بگذارد و احساسات ما می­توانند بر درد ما تأثیر بگذارند. به عنوان مثال اگر عصبانی، افسرده یا مضطرب هستیم، اغلب احساس درد وخیم تر می­شود. اگر احساس مثبت و خوشبختی کنیم  ممکن است درد کمتری را تجربه کنیم و اغلب مقابله بهتری خواهیم داشت. بنابراین درد هرگز “فقط در ذهن” یا “فقط در بدن” نیست ، بلکه ترکیبی پیچیده است که بر کل وجود ما تأثیر می­گذارد.

رابطه بدن و ذهن پیچیده است، بنابراین مهم است که از هر جنبه­ای از وضعیت خود که ممکن است با آن دست و پنجه نرم کنید، از نظر جسمی و روانی، به دنبال کمک باشید.

 

 

درد مزمن چگونه کنترل می­شود؟

اگر درد ادامه یابد و مزمن شود، درمان باید بیشتر به سمت مدیریت شرایط و به حداقل رساندن تأثیر درد بر زندگی تغییر کند، نه اینکه لزوماً پیدا کردن یک درمان باشد.

برخی از درمان­ها وجود دارند که می توانند شدت درد را کاهش دهد. به عنوان مثال، ممکن است از داروهای مسکن ساده گرفته تا داروهای پیچیده تر تجویز شود. سایر روش­های درمانی برای کاهش درد شامل ماساژ و طب سوزنی و حرکات ورزشی است. اگرچه مزایای این درمانها بعد از هر جلسه درمانی ممکن است از بین بروند.

راه دیگر برای درمان دردهای طولانی مدت، یافتن راه هایی برای کاهش تأثیر درد بر کیفیت کلی زندگی است که می­تواند شامل یادگیری تکنیک­های آرامش ، توسعه مهارت­های تعیین هدف و یادگیری راه­های بهبود کیفیت خواب باشد.

شما می­توانید به یک کلینیک تخصصی درد یا یک برنامه خاص مدیریت درد مراجعه کنید. در برخی از کلینیک­های درد، تیم­هایی از متخصصان بهداشت و درمان از جمله پزشکان، روانشناسان و فیزیوتراپیست­ها وجود دارند.

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران چگونه به ما کمک می­کند؟

فیزیوتراپیست­ها، اغلب بیماران مبتلا به درد مزمن را به صورت فردی ویزیت می­کنند. فیزیوتراپیست شما برای ارزیابی برنامه درمانی، با شما همکاری خواهد کرد. یک درمان دستی خاص مانند ماساژ بافت نرم یا شاید طب سوزنی را مناسب شما بداند. با این حال، درمان به احتمال زیاد شامل مشاوره در مورد حرکت، وضعیت استقرار و یافتن راه­های رسیدن به اهداف درمانی شما خواهد بود.

یک فیزیوتراپیست همچنین می­تواند روش­های عملی برای کمک به شما را شناسایی کند، مانند اطمینان از داشتن تجهیزات صحیح یا کفش مناسب. فیزیوتراپیست­ها همچنین بیماران را در یک کلینیک مدیریت درد مشاهده می­کنند که به عنوان بخشی از تیم تخصصی فعالیت می کنند. به احتمال زیاد این یک جلسه گروهی خواهد بود. مهم است که به طور منظم، توسط فیزیوتراپیست خود معاینه شوید و از آنها در مورد شرایط خود بپرسید.

با دیدن فیزیوتراپیست چه اتفاقی خواهد افتاد؟

فیزیوتراپیست شما وضعیت و مشکلات شما را ارزیابی می­کند، به شما توصیه­هایی می­کند و شاید یک درمان جسمی متناسب با شرایط شما را به شما پیشنهاد دهد. فیزیوتراپیست باید بتواند حرکت و فعالیت عضلات شما را که ممکن است در درد شما نقش داشته باشد، مشاهده کند، بنابراین بهتر است لباس راحتی بپوشید تا او بتواند وضعیت شما را به درستی برآورد کند.

فیزیوتراپیست

 

برنامه مدیریت درد چیست؟

برنامه کنترل و مدیریت درد، یک روش توانبخشی ویژه برای گروه­هایی از بیماران است که توسط یک تیم مراقبت­های بهداشتی اداره می­شود و شامل یک فیزیوتراپیست و روانشناس است و ممکن است یک متخصص کاردرمانی و یک پرستار هم داشته باشد.

افراد مبتلا به درد مزمن، ممکن است دریابند که این درد در بسیاری از جنبه­های زندگی آنان از جمله نحوه تفکر و احساس آنها تأثیر می­گذارد. برنامه­های مدیریت درد، به مردم می­آموزند که چگونه می­توانند با درد کنار بیایند و چگونه یک زندگی فعال­تر و مفید­تر داشته باشند.

 

چگونه می توانم به خودم کمک کنم؟

فعالیت های روزمره مانند پیاده روی، شنا، باغبانی و رقصیدن، می­تواند بهزیستی افراد مبتلا به درد مزمن را بهبود بخشد. ورش می­تواند از طریق روش­های زیر به شما کمک کند:

 • افزایش میزان مواد شیمیایی موسوم به اندروفین که به طور طبیعی در بدن شما رخ می­دهد و به عنوان قاتل درد عمل می­کند
 • کاهش تنش و سفتی در عضلات، رباط ها و مفاصل شما
 • کاهش وزن، خطر ابتلا به بیماری­های قلبی، پوکی استخوان، تعادل ضعیف و افتادن

تکنیک­های آرامش

تکنیک­های آرامش، می­تواند به کاهش درد مداوم و تنش عضلات کمک کند و می­تواند به بهبود خواب فرد منجر شود. انواع زیادی از این تکنیک­های آرامش مانند ورزش­های تنفسی و مراقبه وجود دارد.

گروه پشتیبانی درد، می­تواند شما را به سمت خستگی کمتر، خلق و خوی بهتر و کاهش اضطراب سوق دهد.

پرت کردن حواس

با فعالیتی که از آن لذت می­برید، حواس خود را پرت کنید. بسیاری از سرگرمی­ها مانند عکاسی، خیاطی یا بافندگی را می­توانید برای این کار انتخاب کنید. هر چند که حرکات حرکتی محدودی هم دارند.

برطرف کردن مشکل خواب

اگر مشکل خواب دارید، در یک ساعت مشخص در شب به رختخواب بروید و هر روز صبح در یک ساعت معین از خواب بیدار شوید و از چرت زدن در طول روز خودداری کنید. اگر مشکلات خواب همچنان وجود داشت، با فیزیوتراپیست خود، پزشک عمومی یا سایر متخصصان مراقبت­های بهداشتی در این رابطه صحبت کنید و از آنان کمک بخواهید.

 

فیزیوتراپی در منزل غرب تهران 

 

ارتباط با دوستان و فامیل

برقراری ارتباط با دوستان و خانواده، برای سلامتی شما مفید است. اگر نمی­توانید بیرون بروید، با یک دوست تماس بگیرید، کسی را برای قهوه دعوت کنید یا با همسایه خود گپ بزنید. هدف این است که در مورد هر چیزی غیر از درد خود صحبت کنید.

اختلالات اسکلتی عضلانی (MSD) و فیزیوتراپی در منزل شمال تهران

فیزیوتراپی از نظر بالینی در مدیریت و درمان اختلالات اسکلتی عضلانی (MSD)، مؤثر و مقرون به صرفه است. MSD یکی از شایع­ترین مشکلات فیزیوتراپیست­ها است. بیماران مبتلا به MSD، بزرگترین گروه از بیمارانی هستند که توسط فیزیوتراپیست­ها تحت درمان قرار می­گیرند.

دسترسی سریع به فیزیوتراپیست­های اسکلتی عضلانی، می­تواند مدت زمان بیماری افراد را کاهش دهد و برای جلوگیری از بروز مشکل مزمن و حاد طولانی مدت، بسیار مهم است.

نشان داده شده است که در طولانی مدت، مراجعه به فیزیوتراپیست برای مشکلات اسکلتی عضلانی، هزینه های مربوط به بیمار را کاهش می­دهد. مانند عکسبرداری ، MRI و رفتن نزد پزشک.

در صورتی که مراجعه به فیزیوتراپیست، به طور صحیح انجام شود، این پتانسیل را برای صرفه­جویی در هزینه بیشتر برای سه چهارم از بیماران مبتلا به MSD، به همراه دارد.

از سال 2009 تیم ELHT برنده جوایز کلینیک نخاعی را کاهش داده است. این پس از همکاری با بیماران ، مراجعه کنندگان و کارمندان ایجاد شده است. این پروژه پس از یک مطالعه محلی در مورد بیماران آغاز شد ، که پرسید که چگونه آنها می توانند توصیه های کمردرد را دریافت کنند. 70٪ از بیماران گفتند که افت خدمات را ترجیح می دهند. اکنون ELHT ارزیابی و توصیه های اولیه را به بیماران ارائه می دهد.

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران و درد مزمن

درد مزمن، می­تواند تأثیر بسزایی در بهزیستی جسمی، عاطفی و اجتماعی داشته باشد. فیزیوتراپی در منزل، با استفاده از دامنه گسترده­ای از تمرینات، می­تواند با اطمینان، افراد مبتلا به درد طولانی مدت را، با بهترین کیفیت ممکن زندگی، پشتیبانی و راهنمایی کند.

درد مزمن ناشی از چیست؟

درد مزمن، مداوم یا طولانی مدت، دردی است که بیش از 3 ماه یا بعد از اتمام بهبودی ادامه می­یابد.

درد مزمن، ممکن است در بزرگسالان و کودکان تأثیر بگذارد، ممکن است در اثر آسیب بافتی یا التهاب ایجاد شده باشد یا علت مشخصی نداشته باشد. این بیماری می­تواند بر یک ناحیه خاص بدن (مانند سندرم درد منطقه ای پیچیده ، کمردرد (LBP) ، درد لگن) تأثیر بگذارد یا گسترده باشد (به عنوان مثال فیبرومیالژیا). درد مزمن یک شرایط پیچیده با اجزای جسمی، اجتماعی و روانی است که می­تواند منجر به ناتوانی، از بین رفتن استقلال و کیفیت پایین زندگی (QoL) شود.

هزینه درد مزمن

درد دومین دلیل شایع در مورد مطالبه مزایای ناتوانی است که سالانه 3.8 میلیارد پوند هزینه دارد.

هزینه سالانه مراقبت­های بهداشتی برای بیماران مبتلا به LBP مزمن دو برابر از گروه­های دیگر است (1،074 پوند در مقابل 516 پوند). کمردرد مزمن در سال، 1.6 میلیون بزرگسال را درگیر می­کند. 7.8 میلیون نفر در انگلیس با درد مزمن زندگی می­کنند

هدف از فیزیوتراپی در منزل، بیمارستان­ها، کلینیک­ها، دستیابی به سطح سالم فعالیت و خودمدیریتی برای مبتلایان به درد مزمن است. افرادی که دارای چندین مسئله بهداشتی هستند و یا درد آنها باعث ایجاد مشکلات جسمی، روانی یا اجتماعی قابل توجهی می­شود، ممکن است نیاز به مدیریت یک سرویس درد چند رشته­ای داشته باشند. فیزیوتراپیست­های تخصصی دلایل عدم پیشرفت در توانبخشی، مانند ترس از حرکت یا الگوهای غیر مفید فعالیت بیش از حد و کم کاری را تشخیص می دهند.

مراجعه به فیزیوتراپیست برای مشاوره و ورزش نتایج را بهبود می­بخشد و مقرون به صرفه است و باعث بهتر شدن شرایط می­گردد و باعث کاهش هزینه­های مراقبت­های بهداشتی می­گردد.

 

فیزیوتراپی در منزل شمال تهران

 

درمان دستی یا طب سوزنی ممکن است نتایج کوتاه مدت داشته باشد، اما استفاده از روش­های درمانی فعال مانند ورزش درمانی نتایح بلند­مدت تری دارد. برنامه های چند وجهی مدیریت درد (PMP) از جمله فیزیوتراپی، یک مداخله مؤثر برای افراد دارای درد مزمن و صرفه جویی در هزینه در مقایسه با فیزیوتراپی به تنهایی است.

25٪ از افراد مبتلا به درد مزمن شغل خود را از دست می دهند. درد مزمن می­تواند تأثیر بسزایی در بهزیستی جسمی، عاطفی و اجتماعی داشته باشد. فیزیوتراپی در منزل، با استفاده از دامنه گسترده­ای از تمرین، می­تواند از افراد مبتلا به درد طولانی مدت، با هزینه مقرون به صرفه، پشتیبانی کند.

نقش فیزیوتراپیست­ها در مراحل متعدد بیماری

فیزیوتراپیست­ها در مراحل مختلفی همراهان بیماران هستند و خدمات مختلف درمانی را به آنان ارائه می دهند. انواع این فیزیوتراپیست­ها عبارتند از:

 • فیزیوتراپیست­های تماس اول و مراقبت­های اولیه

نقش این فیزیوتراپیست، در مراقبت اولیه شروع می­شود تا در کنار پزشکان عمومی به عنوان اولین نقطه تماس در کنار یکدیگر کار کنند. فیزیوتراپیست­ها­ در این نقش­ها آموزش و مهارت لازم را دارند تا ارزیابی، تشخیص، معالجه، تجویز دارو و مدیریت نیازهای بیمار را انجام دهند.

علاوه برهزینه کمتر از پزشکان ، فیزیوتراپیست­ها در این نقش، باعث کاهش هزینه­های نسخه­های غیرضروری مراجعه به مشاوران، عکسبرداری و MRI می­شوند. مهمتر از همه، فیزیوتراپیست در این مرحله می­تواند به ارائه خدمات بهتر، به عنوان بخشی از یک سیستم مراقبت­های اولیه مدرن کمک کند.

 

 • فیزیوترتپیست­ها به عنوان کارشناسان پیشگیری از سقوط

 هر 1 پوند هزینه برای فیزیوتراپی، 1.50 پوند سرمایه گذاری را به همراه دارد

اگر همه افراد 65 ساله و بالاتر که در معرض خطر سقوط  قرار دارند، به فیزیوتراپی مراجعه کنند، در اینصورت تعداد سقوط سالمندان کاهش یافته و این می تواند سالانه 331 میلیون پوند در هزینه­ها صرفه­جویی کند.

 • فیزیوتراپیست­ها به عنوان کارشناسان فعالیت بدنی

عدم تحرک، زمینه­ساز بسیاری از مشکلات جدی سلامتی است. غالباً افرادی که در طولانی مدت تحرک ندارند، مشکلات بهداشتی برایشان ایجاد می­شود، زیرا احساس می­کنند توانایی و اعتماد به نفس لازم را برای تحرک و فعال بودن ندارند.

سه نفر در پنج نفر در انگلیس، کم­تحرکی طولانی مدت دارند. پیش­بینی می­شود تعداد افرادی که شرایط طولانی مدت زیادی دارند، رفته رفته بیشتر شود.

نیروی کار فیزیوتراپی، متخصص در علم حرکت، تجزیه و تحلیل و عملکرد هستند و به افراد اطمینان می­دهند تا از نظر جسمی فعال شوند و به کار و زندگی مستقل برگردند.

 

فیزیوتراپی در منزل تهران

 

توانبخشی و پیشگیری به وسیله فیزیوتراپی درمنزل شرق تهران

فیزیوتراپیست­ها دارای تخصص­های منحصر به فردی هستند که از نظر بالینی بسیار باارزش هستند و همچنین درآمد­های خوبی را با این تخصص­ها نصیب خود می­کنند.

مشکل بی اختیاری چیست؟

بی­اختیاری ادرار یک مشکل نسبتاً شایع است. حدود 20٪ از افراد بالای 40 سال، آن را تجربه می­کنند. بی­اختیاری روده نیز زمانی اتفاق می-افتد که فرد نیاز فوری به خالی کردن روده خود داشته باشد.

بی­اختیاری اغلب با استفاده از تمریناتی که باعث تقویت قدرت عضلات کف لگن شما می­شود، بدون دارو یا جراحی قابل درمان است.

 

توانبخشی با فیزیوتراپی در منزل 

 

 چگونه فیزیوتراپی در منزل می­تواند به درمان بی­اختیاری کمک کند؟

 یکی از دلایل اصلی بی اختیاری در مردان و زنان، عضلات ضعیف لگن است. اگر بی­اختیاری به دلیل وجود لگن ضعیف است، ابتدا بیمار باید فیزیوتراپی را امتحان کند تا این عضلات را تقویت کند. فیزیوتراپی می­تواند به مشکل بی­اختیاری مثانه و روده کمک کند.

تحقیقات نشان داده است که تمرینات فیزیوتراپی عضلات کف لگن ارزان­تر و موثرتر از داروهای اصلی بی­اختیاری است. نشان داده است که تمرینات شدید عضلات کف لگن، به علاوه تغییر در شیوه زندگی، مؤثرترین روش برای درمان بی اختیاری ادرار و روده است.

ار اقداماتی که فیزیوتراپیست­ها برای درمان بی­اختیاری انجام می­دهند

 • نحوه استفاده صحیح از عضلات کف لگن را به شما یاد می­دهد
 • برای تقویت عضلات کف لگن، تمریناتی را به شما نشان می­دهد.
 • ببینید چگونه رژیم شما ممکن است بر کنترل روده شما تأثیر بگذارد.
 • به شما توصیه­هایی می­کند در مورد اینکه چه چیزی بخورید و بنوشید.
 • در مورد تغییرات احتمالی شیوه زندگی که به بیمار در مدیریت مشکل کمک می­کند، راه­حل­هایی می­دهد.

فیزیوتراپی، بعد از پزشکی و پرستاری، سومین حرفه بهداشتی است.

با دیدن فیزیوتراپیست چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اولین جلسه شما با یک فیزیوتراپیست شامل ارزیابی دقیق، مشاوره و احتمالاً یک جلسه درمان جسمی خواهد بود. هر چیزی که به فیزیوتراپیست بگویید کاملاً محرمانه خواهد بود.

برای اینکه دریابید که عضلات کف لگن شما چگونه کار می­کند، احتمالاً نیاز به معاینه داخلی دارید. این معاینه فقط با اجازه شما انجام می­شود. اگر معاینه جسمی داشته باشید، بهتر است از لباس­های مناسب و راحتی استفاده کنید.

 

فیزیوتراپی در منزل

 

چگونه می­توانم برای درمان بی اختیاری به خودم کمک کنم؟

بهترین راه برای کمک به خود این است که با انجام تمریناتی که فیزیوتراپیست تجویز می­کند، عضلات کف لگن را قوی­تر کنید.

 نوشیدن آب زیاد، رژیم غذایی سالم و جلوگیری از مصرف الکل و کافئین زیاد نیز به شما کمک خواهد کرد. رعایت این موارد، به مثانه و روده شما کمک می­کند تا به درستی کار کند.

نکات برتر برای جلوگیری از بی اختیاری

 • برای تقویت عضلات کف لگن، تمرینات ساده­ای وجود دارد که باید آنها را انجام دهید.
 • سعی کنید با سفت کردن عضلات کف لگن، خود را برای سرفه، عطسه یا هرگونه حرکتی مانند بلند شدن از صندلی آماده کنید.
 • پس از پایان استفاده از توالت، کف لگن خود را بلند کنید تا مثانه کاملاً خالی شود
 • سعی کنید روزانه 1.5 لیتر (3 پیمانه) مایعات بنوشید
 • بیش از حد الکل ننوشید
 • از چای یا قهوه بیش از حد خودداری کنید، زیرا کافئین می­تواند بر عملکرد مثانه تأثیر بگذارد
 • برای جلوگیری از یبوست، رژیم غذایی سالم بخورید؛ زیرا تلاش برای خالی کردن روده باعث ضعیف شدن عضلات کف لگن خواهد شد

تاثیر فیزیوتراپی در منزل شرق تهران برای درمان سرطان

شواهد نشان می دهد که ورزش تحت نظر فیزیوتراپی، از نظر بالینی مؤثر است و می تواند به بیماران سرطانی کمک کند تا کیفیت زندگی خود را بهبود بخشند.

سرطان و درمان­های مختلف آن با طیف گسترده­ای از علائم جسمی و روانی همراه است  که می­تواند سالها پس از پایان درمان، بر بیماران تأثیر بگذارد.

ورزش، بدون در نظر گرفتن نوع و مرحله بیماری آنها، می­تواند کیفیت زندگی را برای بیماران سرطانی بهبود بخشد. گنجاندن ورزش تحت نظر فیزیوتراپی در مسیرهای سرطان، می تواند ناتوانی را کاهش داده و از آن جلوگیری کند.

متخصص فیزیوتراپی همچنین می­تواند علائم پریشانی مانند لنفوودم و خستگی را کاهش دهد که 75-95 درصد از کل بیماران مبتلا به سرطان را ناتوان می­کند.

شواهد نشان می دهد که ورزش خطر عود سرطان و مرگ و میر را کاهش می­دهد. سرطان روده، سینه و پروستات به ترتیب 50 درصد، 40 درصد و 30 درصد کاهش می­یابد. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که پیشرفت بیماری در مردان 57 درصد مبتلا به سرطان پروستات که در هفته سه ساعت ورزش متوسط ​​انجام می دادند 57 درصد کاهش یافته است.

 

تاثیر فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

افزایش و کاهش بیش از حد وزن بسته به نوع درمان، مرحله و نوع سرطان، می­تواند برای بسیاری از بیماران مشکل ایجاد کند. فیزیوتراپیست­ها، برای حفظ وزن سالم و جلوگیری از هدر رفتن عضلات در بیماران سرطانی بسیار مهم هستند.

سرطان و فیزیوتراپی

فیزیوتراپی عوارض سرطان را کاهش داده، تصویر بدن را بهبود می­بخشد و می­تواند توانایی فرد در بازگشت به محل کار را بهبود بخشد.

برخی از درمان­های سرطان می­تواند باعث کاهش کیفیت استخوان شده و منجر به پوکی استخوان، افزایش خطر شکستگی استخوان، درد و ناتوانی شود. بیماران مبتلا به سرطان ممکن است با مشکلات درد جسمی ، روانی روبرو شوند. درد می­تواند منجر به چرخه ترس، عدم تحرک و ناتوانی بیشتر شده و در نتیجه باعث افزایش مدت اقامت در بیمارستان شود. فیزیوتراپی می­تواند طول مدت بستری را کاهش دهد.

فیزیوتراپی و بیماری قلبی و عروقی

توانبخشی قلبی با فیزیوتراپی (CR) یک مداخله بالینی و مقرون به صرفه برای افراد مبتلا به بیماری قلبی عروقی است.

بیماری قلبی عروقی (CVD) شامل شرایطی مانند آنژین، سکته قلبی و سکته مغزی است. بیماری قلبی با ایجاد تدریجی رسوبات چربی در عروق کرونر ایجاد می­شود و باعث باریک شدن آنها شده و منجر به آنژین می­گردد.

اگر قطعه ای از این سپرده چربی از دیواره شریان جدا شود، می تواند لخته ای ایجاد کند که ممکن است باعث قطع جریان خون به قلب (در نتیجه حمله قلبی) یا مغز (منجر به سکته مغزی) شود.

حدود نیمی از بیماران مبتلا به CVD دارای مشکلات سلامتی دیگری هستند  که تقریباً 30٪ دچار کمردرد و آرتروز، 21٪ دیابت و 16٪ دیگر (10،000) بیمار مبتلا به بیماری تنفسی از جمله آسم هستند.

هر ساله تعداد زیادی مرگ ناشی از CVD رخ می­دهد كه تقریباً نیمی از آنها ناشی از بیماری قلبی عروق كرونر و بیش از یك چهارم نیز از سكته مغزی است.

 

هزینه بیماری­های قلبی عروقی

90٪ حمله قلبی ناشی از شیوه زندگی غیر صحیح است که می­توانند تغییر کنند.

فیزیوتراپی از نظر بالینی در کاهش مرگ و میر مؤثر است. بهبود سلامت و کیفیت زندگی؛ کاهش طول مدت بستری و کاهش تعداد بستری در بیمارستان از تاثیرات فیزیوتراپی است.

برای شناسایی بیماران قلبی عروقی و مداخلات درمانی لازم است تا این بیماران بتوانند با اطمینان در جلسات ورزشی فیزیوتراپی شرکت کنند. تاکنون هیچ مدرکی در مورد اینکه برنامه­های ورزشی باعث آسیب می شوند ، گزارش نشده است.

فیزیوتراپیست­ها اعضای کلیدی تیم­های توانبخشی هستند و از بیماران پشتیبانی می­کنند تا یاد بگیرند که چگونه از نظر جسمی فعال باشند. همچنین برنامه­های ورزشی متناسب با فرد را بهبود سبک زندگی فرد انجام می­دهند. رویکرد تیم توانبخشی، مقرون به صرفه است و منجر به پیشگیری از بیماری­های قلبی عروقی می­شود.

هزینه بیماری­های قلبی عروقی

بیماری قلبی عروقی (CVD) یک مسئله جدی در حوزه بهداشت عمومی است که بیش از 2.6 میلیون نفر در انگلستان را تحت تأثیر قرار داده و هزینه آن 30 میلیارد میلیارد پوند برای اقتصاد است.

هزینه مراقبت های بهداشتی CVD، در سال 2006 حدود 14.4 میلیارد پوند تخمین زده شده است که بیش از 70٪ این هزینه به دلیل بستری در بیمارستان است.

کاهش هزینه بیماری­های قلبی عروقی با فیزیوتراپی درمنزل شمال تهران

فیزیوتراپی این پتانسیل را دارد که خطر مرگ و میر قلبی را در طی پنج سال، 26 درصد کاهش دهد و از نظر اثربخشی بسیار موثر و در مقایسه با مراقبت­های سنتی، مقرون به صرفه است.

تخمین زده می شود که کاهش خطر قلبی عروقی در جمعیت انگلیس حتی  به میزان 1٪ ، موجب صرفه­جویی در تخفیف تقریبی 260 میلیون پوند در سال می­شود.

فیزیوتراپیست­ها می­توانند نشان دهند که برنامه های آنان، به مراتب از سایر مداخلات قلبی بسیار مقرون به صرفه­تر هستند.

توانبخشی قلب یک روش درمانی ارزان قیمت است که موجب نجات جان انسان­ها می­شود و کمک می­کند تا بیماران قلبی از طریق ورزش، آموزش و پشتیبانی از وضعیت جسمی و روحی بهتری برخوردار شوند.

تخصص بالینی فیزیوتراپیست­ها، این امکان را به آنها می­دهد تا تمرینات مناسبی را برای بیماران تجویز کنند، پیام­های بهداشت عمومی ارائه دهند و از افراد برای ایجاد تغییر در شیوه زندگی حمایت کنند و از این طریق بار اقتصادی مراقبت­های بهداشتی دولت را کاهش دهند.

 

فیزیوتراپی، تصادف و اورژانس

فیزیوتراپیست­ها در حوادث و فوریت­های پزشکی، از دانش و مهارت­های تخصصی خود، برای بهبود مراقبت و روان بیماران استفاده می­کنند. از جلوگیری از آسیب­های بدتر گرفته تا بازگرداندن عملکرد و ایجاد زندگی مستقل در بیماران.

فیزیوتراپیست­ها یا به عنوان پزشکان متخصص اورژانس یا به عنوان بخشی از تیم درمانی چند رشته ای در واحدهای پذیرش پزشکی (MAU) فعالیت می­کنند. آنها می­توانند تاخیرها و ناکارآمدی­ها را کاهش دهند، از بستری شدن غیرضروری بیماران جلوگیری کنند و بازگشت به موقع بیماران را به محیط خانه یا اجتماع امکان­پذیر کنند.

 

 فیزیوتراپی درمنزل شمال تهران

 

آنها فعالیت­هایی از جمله ارزیابی تخصصی بیما، مدیریت زخم­ها، آسیب دیدگی و شکستگی بافت نرم، ارائه مشاوره و معالجه، را برای مدیریت شرایط پیچیده­تر و بهبود جریان بیمار انجام می­دهند. فیزیوتراپیست­هایی که صدمات را مدیریت می­کنند دارای نتایج بالینی بهتر و هزینه­های مستقیم کمتر نسبت به پزشکان یا پرستاران اورژانس هستند.

گستردگی مشکل ترس از خطر سقوط

یک سوم افراد بالای 65 سال، حداقل یک بار در سال سقوط می­کنند، برای افراد بالای 80 سال هم به 50 درصد افزایش می­یابد. آسیب ناشی از سقوط، منجر به مرگ و مير افراد مسن می­گردد.

به دنبال سقوط ، 50٪ از افراد مسن دچار نقص تحرک جدی می­شوند و احتمال مرگ 10٪ در طی یک سال وجود دارد.

و سالانه حدود 500000 شکستگی گزارش می­شود؛ اما کمتر از یک سوم آنان، درمان محافظت از استخوان را دریافت می­کنند.

برنامه ­های تمرینی

برنامه­های تمرینی که به خوبی طراحی شده اند، شامل قدرت، تعادل و تمرینات عملکردی می­شوند. فیزیوتراپیست­ها به خوبی در حمایت از افرادی که مشکلات بهداشتی پیچیده­ای دارند، نظارت می­کنند.

این برنامه­های ورزشی باید حداقل 50 ساعت را شامل شوند، حداقل به مدت دو ساعت در هفته و حداقل برای شش ماه. در بسیاری از مناطق، برنامه­هایی برای ارائه این میزان تمرین انجام نمی­شود که این امر باعث کاهش اثربخشی فیزیوتراپی درمنزل خواهد شد.

فیزیوتراپی و مراقبت از زوال عقل

فیزیوتراپی، به عنوان بخشی از رویکرد تیم چند رشته ای، و مقرون به صرفه در مدیریت زوال عقل است.

دمانس نوعی سندرم است که به دلیل بیماری مغز، معمولاً از نوع مزمن یا پیشرونده است  که در آن اختلال در عملکردهای قشر مغز ایجاد می شود، از جمله حافظه، تفکر، جهت­گیری، درک مطلب، محاسبه، ظرفیت یادگیری و قضاوت.

گستردگی مشکل زوال عقل

750،000 نفر در انگلیس با زوال عقل زندگی می­کنند. دو سوم در خانه­های خود زندگی می -و یک سوم در مراکز مراقبتی.

تا سال 2039 ،  1.4 میلیون نفر مبتلا به زوال عقل در انگلستان خواهند بود و هزینه های آن به بیش از 50 میلیارد پوند در سال می­رسد.

حداکثر یک یا چهار تخت بیمارستان در هر زمانی، توسط شخص بالای 65 سال که دچار زوال عقل است، اشغال می­شود. فیزیوتراپیست­ها، نقش کلیدی در ارائه استراتژی برای این بیماران را دارند. اهداف استراتژی اولویتی عبارتند از:

 • تشخیص خوب و مداخله با کیفیت خوب برای همه
 • فیزیوتراپیست­ها، به عنوان پزشکان مستقل، می توانند ارزیابی دقیق و متناسب با اختلالات، محدودیت فعالیت و محدودیت­های مشارکتی را که افراد مبتلا به زوال عقل با آن روبرو هستند، انجام دهند.
 • فیزیوتراپیست­ها به عنوان بخشی از یک تیم چند رشته­ای هستند و از خدمات با کیفیت بالا، مراقبت مؤثر مطابق با استاندارد NICE Quality برای افراد مبتلا به زوال عقل انجام می­دهند. این استاندارد از ارائه برنامه­های ارزیابی و مراقبت­های شخصی در حال انجام و رفع نیازهای فردی حمایت می­کند.

دستورالعمل های NICE و SIGN ، فیزیوتراپی را برای ارتقاء و حفظ استقلال برای این گروه از بیمارن توصیه می­کنند.

خدمات فیزیوتراپی برای افراد مبتلا به زوال عقل، به عنوان اصلی در کمک به صرفه جویی در هزینه 6 میلیون پوندی در سال شناخته شده است.

فیزیوتراپیست­ها در برنامه­ریزی ترخیصی بیماران نقش دارند. برنامه ريزي يكي از مؤلفه هاي كاهش طول مدت اقامت بيماران مبتلا به زوال عقل است. متوسط ​​مدت بستری در بیمارستان برای شکستگی مفصل ران 7 روز است.

با این حال ، بیش از 85٪ بیماران زوال عقل با این آسیب تا 14 روز و 34٪ بیش از یک ماه باقی می­مانند. هزینه اضافی در هر بیمار 5،950 پوند تخمین زده می­شود. 14٪ از کل بستری­ها را افراد مبتلا به زوال عقل تشکیل می­دهند.

تعادل ضعیف، که با افزایش خطر سقوط شناخته می­شود، با انجام تمرینات فیزیوتراپی منجر به بهبودی می­شود. ورزش می­تواند بر علائم رفتاری و روانی زوال عقل، بهبود عملکرد شناختی و خلقی تأثیر مثبت و معناداری داشته باشد که می­تواند نیاز به مداخله دارویی را کاهش دهد.

فیزیوتراپی نقش مهمی در ارتقاء و حفظ تحرک برای افراد مبتلا به زوال عقل دارد و به ویژه در مدیریت موقعیت یابی، صندلی و ضربات دردناک نقش مهمی در مراقبت­های پایان زندگی دارد.

 

چگونگی فیزیوتراپی در منزل

افراد مبتلا به زوال عقل، اغلب در بیان درد مشکل دارند. درد بر شناخت، انگیزه و پاسخ به هرگونه مداخله تأثیر می­گذارد. فیزیوتراپیست­ها، متخصص در شناسایی و درمان درد هستند و پشتیبانی و آموزش لازم را برای مراقبت از بیمار، به کارکنان و مراقبت کنندگان از بیمار در منزل، ارائه می­دهند.

شواهدی وجود دارد که نشان می­دهد مداخلات فیزیوتراپی خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می­دهد و باعث تاخیر در پیشرفت هر دو کاهش شناختی و عملکردی می­شود.

اکثر مبتلایان به زوال عقل سالمند هستند و غالباً دارای عوارض جانبی هستند. ورزش تحت نظر فیزیوتراپی که سطح فعالیت بدنی را افزایش می­دهد، می­تواند عوامل خطر قلبی عروقی را کاهش دهد و همچنین خطر سایر بیماری­های مزمن مانند دیابت و پوکی استخوان را نیز کاهش می­دهد.

در هفته 5 روز پس از ارزیابی ، به بیماران فیزیوتراپی ارائه می شود و ویزیت های خانگی برای ارزیابی عوامل خطر قبل از ترخیص انجام می شود.

با 58٪ از بیماران که به خانه برگشتند، فیزیوتراپیست­ها برای ارزیابی پیشرفت، بازدیدها را در منزل را انجام می­دهند و فیزیوتراپی در منزل را برای وی انجام می­دهند.

این سرویس­ها که توسط فیزیوتراپیست­ها اعمال می­شود، باعث کاهش بستری در بیمارستان، جلوگیری از بستری در بیمارستان در آینده و کاهش هزینه­ها می شود.

نتیجه می­گیریم که فیزیوتراپی در منزل و بیمارستان، به ویژه ورزش تحت نظارت فیزیوتراپی، یک مداخله بالینی و مقرون به صرفه است که فعالیت را برای افراد مبتلا به زوال عقل حفظ و ارتقا می­دهد. مداخلات فیزیوتراپی در منزل و مراکز درمانی، کیفیت زندگی افراد مبتلا به زوال عقل را بهبود می بخشد و بار مراقبت را کاهش می­دهد.

فیزیوتراپی در منزلایران فیزیوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *